«امیرکبیر» وارد بازار موسیقی شد

  

 جعفر صیدانلو ـ ‌آلبوم موسیقی ایرانی «امیرکبیر» ساخته پژمان طاهری و با صدای استاد شهرام ناظری وارد بازار شد.

 این آلبوم که قطعات اجرا شده‌ی کنسرت استاد شهرام ناظری به سرپرستی و آهنگسازی دکتر پژمان طاهری در پاییز سال گذشته در گرگان است توسط انتشارات باربد تهیه و از شنبه در مراکز عرضه محصولات فرهنگی ارایه می‌شود.

 این آلبوم در 2 سی‌دی آماده شده که سی‌دی1 باعنوان «شب‌های پاییزی» شامل قطعات تنهایی، شب از شب‌های پاییزی‌ست، تصنیف گریه کن، کنسرتو، تصنیف ریشه درخاک و سی‌دی2 با عنوان «امیرکبیر» شامل قطعات مقدمه(گروه) درآمد(سنتور)، تصنیف ای عاشقان، کمانچه و سنتور، چهارمضراب، تکنوازی عود، چهارمضراب و تصنیف امیرکبیر است.

 دکتر افشین میرمعزی نماینده موسسه فرهنگی ـ هنری آوای باربد در کنسرت گرگان گفت: این آلبوم از شنبه7 آبان ماه در تهران و از اواسط هفته‌ی آتی در سراسر کشور توزیع خواهد شد. وی قیمت آلبوم موسیقی را ده هزار تومان اعلام کرد.

 وی افزود: در این آلبوم که همان اجرای زنده کنسرت گروه ایرانی در گرگان است؛ شهرام غلامی(عود)، مهرداد کریم خاوری(دف، دایره، ضرب زورخانه و کوزه) نگار خارکن(کمانچه و کمانچه آلتو) از تهران و شروین مهاجر(کمانچه، کمانچه آلتو)، آرش ذاکری(سنتور آلتو)، سینا سعیدی(تنبک)، پوریا محمدنژاد(تار)، آذین ذاکری(تارباس)، محمدرضا ابراهیمی(نی) و پژمان طاهری( سنتور) از نوازندگان گرگانی حضور داشتند.

 دکتر میرمعزی خاطرنشان ساخت: این آلبوم شامل 2 قطعه تصویری از کنسرت شهرام ناظری با ارکستر فیلارمونیک ارمنستان به رهبری لوریس چکناوریان نیز است.

 گفتنی است دکتر پژمان طاهری آهنگساز و سرپرست گروه ایرانی که در حال حاضر در اتریش زندگی می‌کند، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد علی‌آبادکتول و متولد 14 آبان 1349 گرگان نیز است.

 •••

 از نکات مهم و ارزشمند این آلبوم علاوه بر محتوای زیبای آن می توان به حضور نوازندگان گرگانی اشاره کرد که به مدد حضور دکتر طاهری در گرگان و برگزاری مسترکلاس ایشان رخ داد. پس می‌توان با تقویت و انسجام بخشیدن به برگزاری دوره‌ها و مسترکلاس‌های اینچنینی باعث رشد کمی و کیفی موسیقی در منطقه شد.

 از آنجا که گرگان در عرصه موسیقی ایرانی استادان بزرگی چون محمدرضا لطفی، جواد داوری، زیدالله طلوعی دارد که هریک در نوع خود تاثیرات به سزایی در موسیقی ایران و گرگان داشتند اما در سی‌سال اخیر حرکت جدی و خوبی در عرصه موسیقی ایرانی در گرگان به این شکل رخ نداده بود که امیدواریم با کمک‌های مادی و معنوی متولیان فرهنگی و حضور جدی و پی‌جویانه فعالان موسیقی شاهد رخدادهای مهم در عرصه موسیقی گرگان باشیم.

 

/ 2 نظر / 30 بازدید
سياوش

ميبينم آقا صيدانلو يه تنه وارد وبلاگ شدي و مي خواي بتركوني ماشالا اينه مي گن غيرت [چشمک]

زنده باد دکتر پژمان طاهری