برگزیدگان دومین جشنواره ی وب‌سایت و وبلاگ‌های موسیقی ایران

هیات داوران دومین جشنواره ضمن عرض شادباش به همه‌ی شرکت‌کنندگان، اعلام می‌دارد که؛ رقابت در دو رشته‌ی «خبر» و «عکس» در هر دو بخش اصلی و جنبی، به دلیل نرسیدن به حد نصاب، برگزار نشد.
در ۵ رشته‌ی دیگر داوران پس از بررسی دقیق آثار رسیده به دبیرخانه‌ی جشنواره برگزیدگان را در دو بخش جنبی و اصلی به شرح زیر اعلام می‌دارد:
در رشته‌ی گزارش، در بخش جنبی،
سید اصغر نوربخش با گزارش «لغو کنسرت رسمی توسط رسانه غیر رسمی» منتشر شده در روزنامه‌ی ایران؛ به خاطر «پرداختن به موضوعی با اهمیت برای دنیای موسیقی، صراحت و شجاعت رسانه‌ای و خلاصه گویی».
در بخش اصلی همین رشته،
صبا رادمان با گزارش «تالارهای خالی حکایتی دیگر روایت کردند» منتشر شده در سایت موسیقی ایرانیان، به خاطر «عنوان گویا، موفقیت در بردن خواننده به دنیای گزارش و دیدگاه متفاوت».
——————————————————————————
در رشته‌ی گفتگو، بخش جنبی؛
زینب مرتضایی فرد با گفتگوی «ارشاد مثل پدری است که فرزندانش همیشه گلایه دارند» منتشر شده در روزنامه‌ی جام جم، به دلیل «انتخاب به‌جای فرد مورد مصاحبه، منسجم بودن مصاحبه، و طرح پرسش‌های نسبتا بدیع و چالش برانگیز».
همین طور در بخش اصلی؛
جعفر صیدانلو با گفتگوی «آغاز به کار مکتب خانه‌ی میرزا عبدالله در گرگان» منتشر شده در وبلاگ هیچ، به دلیل «پرداخت متن مناسب، انسجام مصاحبه و توجه به موضوع فعالیت هنری خارج از پایتخت».
——————————————————————————
در رشته‌ی نقد؛ به دلیل پایین بودن کیفیت فنی نقدهای ارسال شده به جشنواره هیچ یک را شایسته‌ی عنوان برگزیده ندانست و تنها از دو اثر تقدیر به عمل می‌آورد.
در بخش جنبی،
تقدیر از سید اصغر نوربخش با نقد «ساز به مثابه سلاح» منتشر شده در روزنامه‌ی ایران.
در بخش اصلی؛
تقدیر از علی شریفی با نقد «نقدی بر آرشیوداران مجموعه لوله‌های فنوگراف در حال نابودی؛ «گنج پنهان»» منتشر شده در وب‌سایت آوای گلپا.
——————————————————————————
در رشته‌ی مقاله و در بخش جنبی،
علی نجفی ملکی با مقاله‌ی «تکنیک‌های نی و محدودیت‌های آن» منتشر شده در روزنامه‌ی آرمان، به خاطر «شرح موجز و همه فهم شیوه‌های مختلف نوازندگی یک ساز و بیان روان و قابل فهم»
همچنین در بخش اصلی؛
هیات داوران به دلیل ارزش دیگر آثار رسیده به جشنواره در این بخش علاوه بر مقاله‌ی برگزیده، دو اثر دیگر را نیز با عنوان دوم و سوم برگزید؛
علی نوربخش با مقاله‌ی «اصول نوازندگی ویلن» منتشر شده در گفتگوی هارمونیک (هارمونی تاک) به دلیل «آموزندگی، سادگی متن و تعامل با خوانندگان»؛ مقام سوم.
شاهین مهاجری با مقاله‌ی «کدینگ گام‌ها» منتشر شده در گفتگوی هارمونیک (هارمونی تاک) به خاطر «نظریه‌ی فنی موفق با آوردن دگره‌ای از روش از پیش موجود و امکان گسترش و بهره‌برداری از آن در شاخه‌های دیگر موسیقی»؛ مقام دوم.
کامیار صلواتی با مقاله‌ی «دو نمود از یک تفکر» منتشر شده در وب‌سایت گفتگوی هارمونیک (هارمونی تاک) به علت «استفاده‌ی نسبتا مناسب از منابع، نگاهی تقریبا غیر تقلیدی به رابطه‌ی معماری و موسیقی و نثر پرداخته‌ی متناسب با موضوع»؛ مقاله‌ی برگزیده و مقام اول.
——————————————————————————
در رشته‌ی یادداشت در بخش جنبی؛
سهیلا صدیقی با یادداشت «چه‌کسی از زیرزمین‌های شهر خبر دارد؟» منتشر شده در خبرگزاری ایسنا به خاطر «پرداختن به دور از هیجان‌زدگی به موضوعی حساسیت برانگیز »
و نیز در بخش اصلی
نیکویوسفی با «سرمقاله» شماره‌ی چهارم مجله‌ی اینترنتی زنان موسیقی ایران منتشر شده در وب‌سایت زنان موسیقی ایران به دلیل «نثر محکم و شیوا، نگاه خاص به موضوعی ظاهرا معمولی و طرح دشواری‌های پیش روی زنان».
===============================================================================
هیات داوران پس از بررسی شمار زیادی از سایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط با موسیقی و غربالگری آنها بر طبق آیین‌نامه‌ی داوری جشنواره سه کاندیدا برای وبلاگ برگزیده و سه کاندیدا نیز برای وب‌سایت برگزیده انتخاب کرد و در نهایت از میان آنها یک وبلاگ و وب‌سایت را برگزید:
در قسمت وبلاگ برگزیده؛
هیات داوران ضمن تقدیر نمادین از وبلاگ دهلچی به دلیل طنز تاثیرگذار و نقد بسیار عمیق روی‌دادها و شخصیت‌ها در موسیقی ایران و اظهار تاسف از به‌روز نشدن آن، وبلاگ‌های «گریزی بر موسیقی اصیل ایرانی» به مدیریت محمدجواد صحافی و «مرورستان» به مدیریت مشترک ساره رستاخیز را به ترتیب به دلیل «پی‌گیری همراه با شوق و علاقه به موسیقی ایرانی و تلاش برای شرح و نقد روندهای موسیقی کلاسیک ایران» و «تمرکز و پوشش قابل توجه حوزه‌ی نقد و معرفی کوتاه آلبوم‌های موسیقی از طریق جمع‌آوری نوشتارهای موجود در فضای مجازی و غیر از آن، به شکلی بی‌طرفانه» شایسته‌ی تقدیر دانست.
و وبلاگ «فرهنگ موسیقی ما» به مدیریت هوشنگ سامانی را نیز به دلیل «نوشتن پی‌گیر درباره‌ی موسیقی، توجه روزنامه‌نگارانه به بعضی زوایای کم تر مورد بررسی در حیات موسیقایی در ایران، نگاهی مردم‌نگارانه و تالیفی بودن و کیفیت مناسب پُست‌ها» شایسته عنوان وبلاگ برگزیده‌ی امسال دانست.
——————————————————————————
و سرانجام در قسمت وب‌سایت برگزیده
هیات داوران وب‌سایت‌های «زنان موسیقی ایران» به سردبیری نیکو یوسفی و «موسیقی ما» به مدیریت مهدی عزیزی را به ترتیب به دلیل «پرداختن به موضوع بسیار با اهمیت زنان در موسیقی ایران، برخورد خلاق و حرفه‌ای در این حوزه، تولید محتوای قابل توجه در مدتی اندک و طراحی مناسب» و «تمرکز پررنگ‌تر بر موسیقی مردم‌پسند به ویژه خبررسانی بسیار سریع و جامع در این حوزه و طراحی مناسب، تعامل قابل اعتنا با خوانندگان سایت و هنرمندان رشته‌های مختلف» شایسته‌ی تقدیر دانست.
با تغییری در نگرش نسبت به محتوای مرتبط با موسیقی که در سال گذشته تنها نوشتار درباره‌ی موسیقی فرض شده بود، هیات داوران وب‌سایت پروژه‌ی «گل‌ها» به مدیریت جِین لویسون را نیز به دلیل «در دسترس قرار دادن یکی از گرانبهاترین میراث‌های فرهنگی-موسیقایی نیمه‌ی نخست سده‌ی حاضر (برنامه‌ی گل‌ها)، انجام فراوری اطلاعات و دادن امکان جستجو، آوانگاری بخش بزرگی از این گنجینه، جمع‌آوری کتاب‌شناسی و مقالاتی مرتبط با برنامه‌ی گل‌ها و در نتیجه به وجود آوردن محیطی موثر برای پژوهندگان» و با در نظر داشتن این امیدواری که همه‌ی جنبه‌های حقوق معنوی در آن رعایت شده باشد، شایسته عنوان وب‌سایت برگزیده‌ی امسال دانست.

——————————————————————————

پی نوشت: اختتامیه این جشنواره 17 آبان در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان تهران با حضور دکترمحمد سریر رئیس خانه موسیقی،حمیدرضا اردلان معاون فرهنگی و هنری خانه هنرمندان ایران،حمید رضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی و سجاد پورقناد ،دبیر جشنواره دوم  و هنرمندانی نظیر داود گنجه‌ای ،داریوش پیرنیاکان،زید‌الله طلوعی،تقی ضرابی و محمدرضا فیاض و جهانگیر نصری اشرفی برگزار شد.

داوری دومین جشنوار ی وب‌سایت و وبلاگ‌های موسیقی ایران بر عهده پویا سرایی، پیمان سلطانی، آروین صداقت‌کیش، حمیدرضا عاطفی و سید ابولحسن مختاباد بود.


بیانیه‌ی هیات داوران دومین جشنواره‌ی وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی ایران

گزارش همشهری‌آنلاین از اختتامیه جشنواره وبلاگ‌ها و سایت‌های موسیقی
/ 16 نظر / 67 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اميد

جعفر خان سلام موفقيت جنابعالي را تبريك مي گويم.

گرگان نامه

تبریک می گم...به امید موفقیتهای دیگر....[گل][گل][گل]

خلیج گرگان

سلام دوست عزیز! با توجه به در پیش بودن انتخابات شوراهای دوره چهارم و ضرورت ارزیابی عملکرد اعضاء محترم دوره سوم نظرسنجی در خصوص عملکرد این عزیزان در وبلاگ خلیج گرگان قرار داده‌ام که خواهشمند است ضمن اعلان نظر، اعضاء محترم فعلی را از نظرات و پیشنهادات خود درچهارچوب ارزشها و فرهنگ والای ایرانی و اسلامی مان بهره‌مند سازید... با تشکر - 15/10/1391

موذن

سلام با مطلب " پیگپیری وضعیت نابسامان آرامگاه میرشریف جرجانی " دروبلاگ گالیکش شهر زیبای طبیعت منتظر نگاه سبزتان هستم . شادوتندرست باشید

حمیدرضا آقاملایی

سلام، برای شما و خانواده بزرگ گرگانیها سالی سرشار از لطف خدا را آرزومندم.

علی نصیبی-وبلاگ گرگان ما

سلامی نو به هر نوروز گرگان به همراهان جان افروز گرگان پیام توسعه در کوی و برزن نشانِ نیکِ فردا روزِ گرگان ضمن تبریک سال جدید به همه علاقمندان به توسعه گرگان، امید آن دارم در سایه همگرایی اجتماعی، برنامه ریزی و تلاش بیش از پیش، سال 92 سال حرکت بیش از پیش گرگان عزیز به سوی توسعه، عمران، آبادانی و شکوه باشد برایتان بهترین ها را آرزو دارم

کاظمی

دکتر حبیب الله زمان نژاد،معلمی دلسوز و نامی آشنا برای دانش آموزان،ورزشکاران و هنرمندان،بسیجیان و بچه هیئتی های گرگان با ربع قرن تلاش و تجربه آموزشی و اجرایی. دکترای علوم سیاسی و سیاستگذاری های عمومی و کلان کشور. استاد حوزه و دانشگاه و آموزش و پرورش. مدرس انجمن خانواده و مدیر زبانکده ملی ایران در استان. دست در دست هم در چهارمین دوره شورای شهر به بچه درد آشنای شهر رأی دهیم. دوستان عزیز لطفا اطلاع رسانی کنید. یا زهرا سلام الله علیها.صلوات بر صدیقه کبری.

دبیرخانه سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

سلام سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان به مناسبت بزرگداشت روز گرگان(20 شهریور) و در 5 محور توسعه پایدار گرگان، موضوعات فرهنگی و گردشگری، ورزش گرگان، چهره های گرگان و نامه ای به شهردار گرگان آغاز شد. زمان ثبت نام: 14 مرداد لغایت 13 شهریورماه برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قوانین، موضوعات، اخبار و ... به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی: http://gorganblog.ir/ مراجعه کنید.

(پرانتزي هم براي من)

سلام بر همشهري خوبم ما مشتاقيم تا همچنان از وبلاگتان شميم شهري كه در آن نفس مي كشيم بيايد. سومين جشنواره وبلاگ نويسي گرگان را پر شكوه پيش ببريم[گل]